پژوهشکده دانشجویی

English   |     |     |  
 انتخاب وب سایت:
  • مسابقات برنامه نویسی (ACM)
گروه ACM دانشگاه کاشان هرساله برای تقویت مهارت های برنامه نویسی و گسترش و معرفی ACM به دانشجویان خود فعالیت های گوناگونی از جمله برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی،برگزاری مسابقات آنلاین و حضوری در سطح دانشگاه،اعزام تیم به مسابقات غرب آسیا،راه اندازی سایت داوری آنلاین و برگزاری مسابقات کشوری انجام می دهد.

برگزاری مسابقات کشوری ACM
یکی از مهترین اقدامات گروه در این راستا،برگزاری مسابقات ACM به صورت ملی در دانشگاه می باشد.
دانشگاه کاشان پس از دانشگاه های شریف و آزاد مشهد ، سومین برگزار کننده مسابقات کشوری است که توانسته به عنوان یکی از مجریان معتبر این مسابقات در سطح دانشگاه های کشور مطرح گردد.
امسال نیز به همت گروه مهندسی کامپیوتر و با همکاری پژوهشکده¬ی دانشجویی دانشگاه،در تاریخ 28 اردیبهشت ماه،چهارمین دوره ی این مسابقات در سطح ملی برگزار شد. در این دوره از رقابت ها 33 تیم از 9 استان کشور حضور داشتند که در فضایی مهیج با یک دیگر به رقابت پرداختند.
داوری این مسابقات توسط یک تیم هفت نفره انجام شد و سرانجام بعد از یک رقابت پنج ساعته تیم دانشگاه فردوسی مشهد توانست رتبه ی اول را کسب نماید.
تیم¬های دانشگاه¬های امیرکبیر و صنعتی اصفهان به ترتیب مقام دوم و سوم را به¬دست آوردند .ضمنا از نفرات برتر مسابقه تقدیر به عمل آمد.
لازم به ذکر است یکی از دستاوردهای امسال گروه،تشکیل دبیرخانه¬ی ACM است که استاد احمد یوسفان دبیر علمی و استاد سلمان گلی دبیر اجرایی آن می باشند.
امید است توانسته باشیم با برگزاری مطلوب مسابقه،گامی کوچک در جهت اعتلای دانشگاه کاشان در سطح کشور برداشته و شاهد درخشش بیش از پیش دانشگاهمان در زمینه فعایت های علمی باشیم.
جهت مشاهده تصاویر به آلبوم تصاویر مراجعه کنید
لینک آلبوم تصاویر

تعداد بازديد از اين صفحه : 1688